Vinnare från tidigare år

Tio-i-topp Gryt

2016

1. SE23366/2013 Norrstjärnans Hella

 

50 poäng (2)

Ägare: Patric Engström

1. SE28308/2015 Vitsuddens George

 

50 poäng (2)

Ägare: Anna Willson

1. SE22649/2012 Zoli-Dares Dazzling Daffodil

50 poäng (2)

Ägare: Eva-Lena Andersson

4. SE21930/2015 Cäby’s Jack

 

30 poäng

Ägare: Fredik Petersen

4. SE57456/2015 Gläfsebo’s Wilsson

30 poäng

Ägare: Anna Wilsson

4. SE48881/2011 Jack Moon Harrison Smith

 

30 poäng

Ägare:

4. SE54983/2013 Lisa

 

30 poäng

Ägare: Simon Rickardsson

4. SE32911/2012 Norrstjärnans Faith

 

30 poäng

Ägare: Anna Hyvärinen

4. SE32912/2012 Norrstjärnans Fixxa

 

30 poäng

Ägare: Eva-Lena Andersson

4. SE27617/2013 Virrvarvets Did It My Way

 

30 poäng

Ägare: Anna Eriksson

4. SE28312/2015 Vitsuddens Beatrice

 

30 poäng

Ägare: Linda Westerberg

4. SE37753/2012 Vitsuddens Celia

 

30 poäng

Ägare: Marita Laine

4. SE53250/2014 Vitsuddens Peggy

 

30 poäng

Ägare: Eva Lundin / Anna Wilsson

2015

1. SE56709/2012 Gang-Staff Rolling Stone

 

50 poäng

Ägare: Susanna Sundkvist

2. SE17779/2014 Vitsuddens Anna

 

50 poäng (2)

Ägare: Kalle Westerberg

3. SE52302/2013 Gläfsebo’s Lady Gaga

 

30 poäng

Ägare: Anna Wilsson

3. SE39406/2010 Jack Moon Naoko Yamazaki

30 poäng

Ägare: Marina Öhlund

3. SE48404/2013 Top Fuel’s Lagavulin

 

30 poäng

Ägare: Marina Öhlund

3. SE43610/2013 Vitsuddens Agnes

 

30 poäng

Ägare: Simon Niklasson

3. SE19699/2013 Vitsuddens Beast

 

30 poäng

Ägare: Anna Wilsson

8. S24489/2009 Saltisgårdens Lionheart

 

20 poäng

Ägare: Anna Sundström

8. SE43515/2011 True Fairytales Every Inc A King

20 poäng

Ägare: Ulrika Andersson

8. SE37753/2012 Vitsuddens Celia

 

20 poäng

Ägare: Marita Laine

2014

1. SE50710/2011 Vitsuddens Hera

 

180 poäng (3)

Ägare: Angelica Andersson-Lilja

2. SE31630/2012 Favourite Fables Adam Junior

50 poäng (2)

Ägare: Christian Hansen

2. SE56709/2012 Gang-Staff Rolling Stone

 

50 poäng (1)

Ägare: Therese Östlund

2. SE21509/2013 True Fairytale's Got The Power

50 poäng (2)

Ägare: Ulrika Andersson

2. SE19700/2014 Vitsuddens Beauty

 

50 poäng (2)

Ägare: Anna Willson

6. SE41979/2014 Gläfsebo's Ola Normann

 

30 poäng (1)

Ägare: Anna Wilsson

SE34985/2012 Nordic Jax Azita

 

30 poäng (1)

Ägare: Ann Vharlotta Berlin

SE43515/2011True Fairytale's Every Inch A King

30 poäng (1)

Ägare: Ulrika Andersson

SE45097/2012 Vitsuddens Buzz Lightyear

 

30 poäng (1)

Ägare: Carl-Erik Sundin

10: SE42478/2011 Sveduddens Viking Norton

 

20 poäng (1)

Ägare: Lena Sundin

10. SE27579/2012 Sveduddens Yrsa

 

20 poäng (1)

Ägare: Christina Björklund

2013

1. S62547/2009 J FIJ(G)CH Vitsuddens Nana

60 poäng

Ägare: Anna Wilsson

2. SE38026/2011 J Brain Jack's Nirvana

30 poäng

Ägare: Joanna Hägerström / Anna Wilsson

2. S22600/2004 Ebba

30 poäng

Ägare: Sandra Kesselmark

2. SE56709/2012 J Gang-Staff Rolling Stone

30 poäng

Ägare: Therese Östlund

2. SE38963/2011 J Jackflash Rockabilly

30 poäng

Ägare:

2. S35207/2008 Stjärnlidens Noted Crystal Opal

30 poäng

Ägare: Sofie Lundqvist

2. SE42478/2011 JSEVCH Sveduddens Viking Norton

30 poäng

Ägare: Lena Sundin

2. SE27579/2012 J SEVCH Sveduddens Yrsa

30 poäng

Ägare: Chrisinta Björklund

2. SE26837/2012 J Vitsuddens Perdita

30 poäng

Ägare: Anna Wilsson

2. SE46312/2011 J RLDN Vitsuddens Stitch

 

30 poäng

Ägare: Annica Sahlin

2012

1. S40575/2008 Anbis Läckra-Luna

30 poäng

Ägare: Rucky Lied

S47086/2009 Carisbrooke Chester

30 poäng

Ägare.: Gertrud Hagström

SE54506/2011 Jämtskogens Ina Scott

30 poämg

Ägare: Elin Johansson

SE61346/2010 Relids Chapman

30 poäng

Ägare: Roger Ohlson

SE14221/2011 Ronja

 

30 poäng

Ägare: Carina Prior

SE32122/2010 Russling Ernst

30 poäng

Ägare: Annika Eriksson

SE33 038/2011 Sveduddens Uniq

30 poäng

Ägare: Annika Norrthon

S17472/2009 Vitsuddens Bernard

30 poäng

Ägare: Elin Lindgren

SE50710/2011 Vitsuddens Hera

30 poäng

Ägare: Angelica Andersson-Lilja

S62547/2009 Vitsuddens Nana

 

30 poäng

Ägare: Anna Wilsson

2011

1. S54891/2009 Vitsuddens Kalle

120 poäng

Ägare: Marita Laine

2.SE18168/2010 Saltisgårdens Original Sin

60 poäng

Ägare: Anders Axelsson

3. S47859/2009 Saltisgårdens Fredrika

30 poäng

Ägare: Ingrid Saltzman

S6942/2007 Saltisgårdens Knäckehäxa

30 poäng

Ägare: Ingrid Saltzman

SE18169/2010 Saltisgårdens Nikita

30 poäng

Ägare Ingrid Saltzman

S40824/2008 Evanesco

30 poäng

Ägare: Elin Johansson

7. S55105/2005 Jackflash Delicious Dream

 

20 poäng

Ägare: Ulrika Larsson

S22216/2005 King Bassie’s Rising Sun

20 poäng

Ägare: Ulrika Larsson

S17348/2006 Saltisgårdens Rocket Man

20 poäng

Ägare: Ingrid Saltzman

S69109/2008 Quai’s Back In The Loop

 

20 poäng

Ägare: Andreas Wallin

2010

1. Jackflash Delicious Dream

90 poäng

Ägare Ulrika Larsson

2. Active Arrac

75 poäng

Ägare: Anna Eriksson

Bumsingens Bud Bundy

75 poäng

Ägare: LizMari Barkerud

4. Al Capone of Mayoland

60 poäng

Ägare: Dennis Forsberg

Little Bloopers Little Ms Sunshine

60 poäng

Ägare: Frida Öberg

Terrestrial Arga Arja

 

60 poäng

Ägare: Anna Wilsson

7. Sveduddens Mozart Norton

45 poäng

Ägare: Magnus Karlsson

Terrestrial Easy Erasure

45 poäng

Ägare: Daniella Luxhöj

Vitsuddens Kalle

45 poäng

Ägare: Marita Laine

Vitsuddens Tjatte

 

45 poäng

Ägare: Anna Wilsson

2009

1. S25300/2005 Vingmyras Coffee

120 poäng

Ägare: Carl Johansson

S60929/2006 Vitsuddens Micke

 

120 poäng

Ägare: Anna Wilsson

3. S13051/2008 Vitsuddens Ursula

 

95 poäng

Ägare: Anna Wilsson

4. S65628/2007 Saltisgårdens Oliver Twist

 

90 poäng

Ägare: Anna Wilsson

5. S43372/2007 Raaw Commander in Chief

80 poäng

Ägare: Linda Rönnqvist

6. S25694/2006 Bumsingens Caradhras

 

75 poäng

Ägare: Frida Öberg

7. S55105/2005 Jackflash Delicious Dream

 

60 poäng

Ägare: Ulrika Larsson

S69530/2007 Power Lady V. Paradise of Wind

 

60 poäng

Ägare: Ingrid Saltzman

S55741/2007 Soträvens Merox

 

60 poäng

Ägare: Ingela Hiort af Ornäs

S64080/2005 Vitsuddens Betty Rubble

60 poäng

Ägare: Ingela Hiort af Ornäs

S53725/2008 Vitsuddens Koda

 

60poäng

Ägare: Ingela Hiort af Ornäs

2008

 

1. S38741/2008 Wodan De Parel Dert Wadden

 

135 poäng

Ägare: Anita Birgersson

2. S25838/2008 Lady Sepharina V D Brabant Wal

120 poäng

Ägare: Anita Birgersson

3. S48601/2005 Borchmoor’s Classius Clay

 

90 poäng

Ägare: Anita Birgersson

4. S41132/2006 Anbis Dansk-Dynamit 60p

60 poäng

Ägare: Joy Hansen

S55740/2007 Soträven’s Toolox 60p

 

60 poäng

Ägare: Malin Mårtensson

S16556/2007 Al Capone of Mayo Land

60 poäng

Ägare: Dennis Forsberg

S43372/2007 Raaw Commander in Chief

60 poäng

Ägare: Linda Rönnqvist

S65626/2003 Saltisgårdens Virginia Wolf

60 poäng

Ägare: Annika Norrthon

S61191/2007 Vitsuddens Grace

60 poäng

Ägare: Anna Wilsson

10. S59100/2002 Stella

50 poäng

Ägare: Linda Rönnqvist

KONTAKT

 

E-post till alla i styrelsen

kontaktastyrelsen@jackrussellklubben.se

 

Skicka in material eller synpunker på hemsidan till:

webmaster@jackrussellklubben.se

 

Vill du bli medlem?