Rasspecial 2012

Rasspecial 2012 



Klubbmästare 2012


BEST IN SHOW


  1. SE UCH Wildenfox Missmanuka Amberlily

Uppfödare E. Sykes

Ägare: Getrud & Thomas Hagström


  1. Iona High Speed

Uppfödare: Mrs Flo Fergusson

Ägare: Sofie och Ingrid Lundkvist


  1. DK UCH FI JV-09 NORD V-09 SE UCH Carisbrooke Chester

Uppfödare: Rita F Little

Ägare: Getrud & Thomas Hagström


  1. Ottey's Pokerface

Uppfödare: Rosemarie & Therese Petersson

Ägare: Therese Petersson

BIS- valp


  1. Terralyx Optimus Prime

Ägare & Uppfödare: Therese Petersson


  1. Ell-Ell's Don't Tell Colombus

Uppfödare: Lars & Lena Lövdahl

Ägare: Uppf. & Susann Lothian


BIS kom som du är


HTM1 FD1 FO2 Raaw Jambalaya

Uppfödare. Linda Rönnqvist

Ägare: Anna Karlsson


 

BIS Unghund


Nord Jv-11 Mon Chateau A'Carl

Ägare & Uppfödare: Mari Hultberg Nylander


 

BIS Junior


Iona High Speed

Uppfödare: Mrs Flo Fergusson

Ägare: Sofie och Ingrid Lundkvist




Mer bilder....





Valpklass

Hanar 4-6 månader

1. Terralyx Optimus Prime, hp

2. Favourite Fables Adam, hp


Tikar 4-6 månader

1. Vip-Win's Jo-Jo Trix Mix, hp

2 Vip-Win's Jill Trix Mix, hp


Bästa valp 4-6 månader

1. Terralyx Optimus Prime

2. Vip-Win's Jo-Jo Trix Mix


 

Kom som du är

1. HTM1 FD1 FD2 Raaw Jambalaya

2. Opal Springs Acute Amazon

3. Saxon Hills Roll The Dice


 

Vuxna Hanar


Juniorklass

1. Iona High Speed, Hp

2. Ducklings JR Jackaroo

 

Unghundsklass

1. NORD JV-11 Mon Chateau A' Carl, hp

2. Raaw Officer Chaos, hp

3. Raaw Range Chief

4. Glenriska Melody Maker


Öppen klass

1. Ottey's Pokerface, hp


Championklass

1. DK UCH FI JV-09 NORD V-09 SE UCH Carisbrooke Chester, hp

2. C.I.B NORD UCH DE&VDH Ch EUW-08 HU CH SE V-08 SE V-11 Björsätters Per Gynt, hp

3. SE UCH DK UCH Iona High Roller


Veteranklass

1. Sjöbolyckans Kakan, hp


BÄSTA HANHUNDS PLACERING

1. Iona High Speed

2. DK UCH FI JV-09 NORD V-09 SE UCH Carisbrooke Chester

3. Ottey's Pokerface

4. Sjöbolyckans Kakan



VUXNA - TIKAR

 

Juniorklass

1. Elvestads Big Nose Kate


Unghundsklass

1. Baylight's Race Rock, hp


Öppenklass

1. Saltisgårdens Augusta Bell, hp

2. Aggarps Hilda


Championklass

1. SE UCH Wildenfox Missmanuka Amberlily, hp


BÄSTA TIK PLACERING

1. SE UCH Wildenfox Missmanuka Amberlily

2. Baylight's Race Rock

3. Saltisgårdens Augusta Bell



KONTAKT


E-post till alla i styrelsen

kontaktastyrelsen@jackrussellklubben.se


Skicka in material eller synpunker på hemsidan till:

webmaster@jackrussellklubben.se


Vill du bli medlem?