Rasspecial 2012

Rasspecial 2012

 

 

Klubbmästare 2012

 

BEST IN SHOW

 

  1. SE UCH Wildenfox Missmanuka Amberlily

Uppfödare E. Sykes

Ägare: Getrud & Thomas Hagström

 

  1. Iona High Speed

Uppfödare: Mrs Flo Fergusson

Ägare: Sofie och Ingrid Lundkvist

 

  1. DK UCH FI JV-09 NORD V-09 SE UCH Carisbrooke Chester

Uppfödare: Rita F Little

Ägare: Getrud & Thomas Hagström

 

  1. Ottey's Pokerface

Uppfödare: Rosemarie & Therese Petersson

Ägare: Therese Petersson

BIS- valp

 

  1. Terralyx Optimus Prime

Ägare & Uppfödare: Therese Petersson

 

  1. Ell-Ell's Don't Tell Colombus

Uppfödare: Lars & Lena Lövdahl

Ägare: Uppf. & Susann Lothian

 

BIS kom som du är

 

HTM1 FD1 FO2 Raaw Jambalaya

Uppfödare. Linda Rönnqvist

Ägare: Anna Karlsson

 

BIS Unghund

 

Nord Jv-11 Mon Chateau A'Carl

Ägare & Uppfödare: Mari Hultberg Nylander

 

BIS Junior

 

Iona High Speed

Uppfödare: Mrs Flo Fergusson

Ägare: Sofie och Ingrid Lundkvist

 

 

 

Mer bilder....

 

 

 

 

Valpklass

Hanar 4-6 månader

1. Terralyx Optimus Prime, hp

2. Favourite Fables Adam, hp

 

Tikar 4-6 månader

1. Vip-Win's Jo-Jo Trix Mix, hp

2 Vip-Win's Jill Trix Mix, hp

 

Bästa valp 4-6 månader

1. Terralyx Optimus Prime

2. Vip-Win's Jo-Jo Trix Mix

 

Kom som du är

1. HTM1 FD1 FD2 Raaw Jambalaya

2. Opal Springs Acute Amazon

3. Saxon Hills Roll The Dice

 

Vuxna Hanar

 

Juniorklass

1. Iona High Speed, Hp

2. Ducklings JR Jackaroo

Unghundsklass

1. NORD JV-11 Mon Chateau A' Carl, hp

2. Raaw Officer Chaos, hp

3. Raaw Range Chief

4. Glenriska Melody Maker

 

Öppen klass

1. Ottey's Pokerface, hp

 

Championklass

1. DK UCH FI JV-09 NORD V-09 SE UCH Carisbrooke Chester, hp

2. C.I.B NORD UCH DE&VDH Ch EUW-08 HU CH SE V-08 SE V-11 Björsätters Per Gynt, hp

3. SE UCH DK UCH Iona High Roller

 

Veteranklass

1. Sjöbolyckans Kakan, hp

 

BÄSTA HANHUNDS PLACERING

1. Iona High Speed

2. DK UCH FI JV-09 NORD V-09 SE UCH Carisbrooke Chester

3. Ottey's Pokerface

4. Sjöbolyckans Kakan

 

 

VUXNA - TIKAR

Juniorklass

1. Elvestads Big Nose Kate

 

Unghundsklass

1. Baylight's Race Rock, hp

 

Öppenklass

1. Saltisgårdens Augusta Bell, hp

2. Aggarps Hilda

 

Championklass

1. SE UCH Wildenfox Missmanuka Amberlily, hp

 

BÄSTA TIK PLACERING

1. SE UCH Wildenfox Missmanuka Amberlily

2. Baylight's Race Rock

3. Saltisgårdens Augusta Bell

 

 

KONTAKT

 

E-post till alla i styrelsen

kontaktastyrelsen@jackrussellklubben.se

 

Skicka in material eller synpunker på hemsidan till:

webmaster@jackrussellklubben.se

 

Vill du bli medlem?