Rasspecial 2014

 

 

 

BIS

1 C.I.B DK UCH FI JV-09 FI UCH NORD V-09 SE UCH

Carisbrooke Chester S47086/2009

 

2 SE UCH

Ell-Ell's Don't Tell Columbus SE16400/2012

 

3 SE UCH NO UCH

Vitsuddens Petronella S55343/2007

 

4 SE VCH

Saltisgårdens Bolt Action SE51634/2012

 

BIS valp

1 Merrymac Conqueror SE53915/2013

 

2 Knöttelitens Hypatia under reg

 

BIS unghund

SE VCH

Saltisgårdens Bolt Action SE51634/2012

 

BIS jakt

J SE UCH FIUCH

Raaw Commander in Chief S43372/2007

 

 

Bästa Valp

 

 

Jack Russell Klubben

för SKK-registrerade JRT

 

Rasspecial 2014

inofficiell Utställning

30 maj 2014, Vilsta, Eskilstuna Domare: Peter Green, USA

 

 

Klubbmästare 2014

 

C.I.B DK UCH FI JV-09 FI UCH NORD V-09 SE UCH

Carisbrooke Chester

S47086/2009

 

Ägare: Thomas Hagström, Kalmar

Uppfödare: Rita Francis-Little, Australien

 

 

BIS

BIS-jakt

Bästa Hane

Bästa Hane

Bilder från specialen som ni vill dela med er av mottages tacksamt.

Även bilder på vinnande hundar med rosetter & priser

webmaster@jackrussellklubben.se

 

 

Juniorklass hanar

  1. Crazy Boy/jrt Jary's Farm SE57679/2013

 

  1. Russellcard's Bolly SE20246/2013

 

 

 

Unghundklass hanar

  1. SE VCH

Saltisgårdens Bolt Action SE51634/2012 HP

 

  1. SE VCH

Ell-Ell's Fabulous Findus

 

  1. Sveduddens Åke SE61770/2012

 

  1. True Fairytale's Believe In Me SE48226/2012

 

Jaktklass hanar

  1. J SE UCH FIUCH

Raaw Commander in Chief S43372/2007 HP

 

 

Öppenklass hanar

  1. Parsly Lane's Bernard SE19141/2011

 

  1. Vällhaga Gårds I Have A Dream SE28812/2012

 

Championklass hanar

  1. C.I.B DK UCH FI JV-09 FI UCH NORD V-09 SE UCH

Carisbrooke Chester S47086/2009 HP

 

  1. SE UCH

Ell-Ell's Don't Tell Columbus SE16400/2012 HP

 

  1. SE & NO UCH

Snowjack Dig Down Deep S65918/2006

 

  1. LV & SE UCH SE VCH

Sveduddens Varg Norton SE42476/2011

 

 

 

Bästa hane

  1. C.I.B DK UCH FI JV-09 FI UCH NORD V-09 SE UCH

Carisbrooke Chester S47086/2009

 

  1. SE UCH

Ell-Ell's Don't Tell Columbus SE16400/2012

 

  1. SE VCH

Saltisgårdens Bolt Action SE51634/2012

  1. J SE UCH FIUCH

Raaw Commander in Chief S43372/2007

 

Juniorklass tikar

  1. True Fairytale’s Naughty Lady SESE21508/2013

 

  1. Wootz No More Tears SE16063/2013

 

 

Unghundklass tikar

  1. Elisheba Nueve Idde Schultz SE60254/2012

 

 

Jaktklass tikar

  1. J SE VCH

Anbis Läckra-Luna S40575/2008

 

 

Öppenklass tikar

  1. Lemosa Oz Connection SE48782/2010

 

  1. Saltisgårdens Jet Tambourine S54087/2008

 

 

Championklass tikar

  1. SE UCH NO UCH

Vitsuddens Petronella S55343/2007 HP

 

  1. SE UCH

Ducklings Jr Just In Mind SE41992/2011 HP

 

 

Bästa tik

  1. SE UCH NO UCH

Vitsuddens Petronella S55343/2007

 

  1. SE UCH

Ducklings Jr Just In Mind SE41992/2011

 

 

Valpar

 

Bästa Valp

  1. Merrymac Conqueror SE53915/2013
  2. Knötteliten's Hypatia SE33190/2014

 

Hanar 4-6 månader

  1. Relieds Mr X SE18114/2014

Tikar 4-6 månader

  1. Knöttelitens Hypatia under reg.
  2. Vällhaga Gårds Soul Of Totti SE14492/2014
  3. Chrisuns Gunvor SE14604/2014

 

Bästa valp 4-6

Knöttelitens Hypatia

 

Hanar 6-9 månader

  1. Merrymac Conqueror SE53915/2013

 

Tikar 6-9 månader

  1. Merrymac Calendar Girl SE53917/2013
  2. Saltisgårdens Sol Index SE55279/2013

 

 

Bästa valp 6-9

  1. Merrymac Conqueror SE53915/2013