Vinnare från tidigare år

Tio-i-topp agility

2016

Agilityklass

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Westjac´s Sugar Pie (S17126/2009)

Förare: Mari Andersson Poäng 140.2

2. Wonder Of You (S15914/2008)

Förare Sara Brännmark Poäng 134.4

3. Vitsuddens Peggy (SE53250/2014)

Förare: Ewa Lundin Poäng 86

4. Ducklings Jr Just Jackaroo (SE58680/2011)

Förare: Malin Perlskog/Nellie Perlskog Poäng: 82.2

5. Raaw Thunderstorm (SE25272/2012)

Förare: Madeleine Bereflod Poäng 71.4

6. Molly (SE17352/2014)

Förare: Lisa Bjöns/My Dareflod /Emma Matsuhashi

Poäng 54.6

Hoppklass

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Wonder Of You (S15914/2008)

Förare Sara Brännmark Poäng 126.8

2. Westjac´s Sugar Pie (S17126/2009)

Förare: Mari Andersson Poäng 105

3. Raaw Thunderstorm (SE25272/2012)

Förare: Madeleine Bereflod Poäng 99

4. Vitsuddens Peggy (SE53250/2014)

Förare: Ewa Lundin Poäng 78.2

5. Ducklings Jr Just Jackaroo (SE58680/2011)

Förare: Malin Perlskog/Nellie Perlskog Poäng: 64

6. Molly (SE17352/2014)

Förare: Lisa Bjöns/My Dareflod /Emma Matsuhashi

Poäng 61.6

7. Elisheba seis Heartbreaker (SE19974/2010)

Förare: Yvonne Larsson Poäng: 22.6

8. Heartjacs Pancake (SE52843/2013)

Förare: Yvonne Larsson Poäng: 5.4

Hoppklass

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Sydney (Bastängens Sindy) SE23798/2010 78 p

Enya Habel

2. Gazelle (Sjöbolyckans Singer Gazelle) SE2675/2013 77p

Carita Skogenstam

3. Jack (Stjärnlidens Uncanny Jack) SE27175/2010 75 p

Marie Mårtensson

4. Tilli (Raaw Jambalaya) S55385/2009 74 p

Anna Kågeman

5. Kiwi (Wonder of You) S15914/2008 70 p

Sara Brännmark

6. Mini (Westjack´s Sugar pie) S17126/2009 68 p

Mari Andersson

Samson (Kawamos Jack My Cygnus) SE48372/2010 68 p

Monica Heim Högström

8. Elmo (Ellamonte´s Magic-Manzano) SE 60510/2007 56 p

Lisa Karkiainen

9. Liam (Sheridogs Fitzroy) SE28797/2008 50 p

10. Doris (HM-Bojs Denebola) SE22076/2012 43 p

Malin Radegård

Agilityklass

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Jack (Stjärnlidens Uncanny Jack) SE 27175/2010 81 poäng

Marie Mårtensson

Sydney (Bastängens Sindy) SE23798/2010 81 poäng

Enya Habel

3. Gazelle (Sjöbolyckans Singer Gazelle) SE2675/2013 80 poäng

Carita Skogestam

4. Tilli (Raaw Jambalaya) S55385/2009 77 poäng

Anna Kågeman

5. Kiwi (Wonder of You) S15914/2008 73 poäng

Sara Brännmark

6. Liam (Sheridogs Fitzroy) S28797/2008 62 poäng

Malin Perlskog

7. Mini (Westjac's Sugar Pie) S17126/2009 60 poäng

Marie Andersson

8. Elmo (Ellamonte's magic-manzano) se60510/2007 51 poäng

Lisa Karkiainen

Samson (Kawamos Jack My Cygnus) SE48372/2010 51 poäng

Monica Heim Högström

10. Molly (Ellamonte's Calippo Wild Dancin') se45437/2010

35.5 poäng

Marie Olausson

2015

2014

Agilityklass

 

1. Raaw Jambalaya | S55385/2009 | 78p

Förare: Anna Kågeman

2. Stjärnlidens Uncanny Jack | SE27175/2010 | 76p

Förare: Marie Mårtensson

3. Wonder Of You | S15914/2008 | 75p

Förare: Sara Brännmark

4. Ellamonte's Magic-Manzano | S60510/2007 | 63p

Förare: Lisa Karkiainen

5. Sjöbolyckans Singer Gazelle | SE12675/2013 | 60,5p

Förare: Carita Skogestam

6. Lilletass Astrid | S15421/2005 | 60p

Förare: Sara Brännmark

7. Westjac's Sugar Pie | S17126/2009 | 54,5p

Förare: Mari Andersson

8. Kawamos Jack My Cygnus | SE48372/2010 | 54p

Förare: Monica Heim Högström

9. Stjärnlidens Bella Notte | S61521/2004 | 30p

Förare: Kerstin Svensson

10. Ellamonte's Calippo Wild Dancin' | SE45437/2010 | 29p

Förare: Mari Olausson

Hoppklass

 

1. Stjärnlidens Uncanny Jack | SE27175/2010 | 78p

Förare: Marie Mårtensson

2. Raaw Jambalaya | S55385/2009 | 69p

Förare: Anna Kågeman

3. Sjöbolyckans Singer Gazelle | SE12675/2013 | 63p

Förare: Carita Skogestam

4. Lilletass Astrid | S15421/2005 | 55p

Förare: Sara Brännmark

5. Ellamonte's Magic-Manzano | S60510/2007 | 42p

Förare: Lisa Karkiainen

Kawamos Jack My Cygnus | SE48372/2010 | 42p

Förare: Monica Heim Högström

Stjärnlidens Jack Othello | S54083/2008 | 42p

Förare: Kerstin Svensson

Westjac's Sugar Pie | S17126/2009 | 42p

Förare: Mari Andersson

9. Wonder Of You | S15914/2008 | 41,5p

Förare: Sara Brännmark

10. Ellamonte's Calippo Wild Dancin' | SE45437/2010 | 38,57p

Förare: Mari Olausson

2013

Agilityklass

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Bastängens Sindy | SE23798/2010 | 84p

Förare: Enya Habel

Team Russel Assa | S15863/2006 | 84p

Förare: Monika/Sven Karlsson

3. Endell What A Night | FI13287/10 | 80p

Förare: Pasi Patanen

Stenhagens Hyperit | S15680/2008 | 80p

Förare: Emma Ivarsson

Baltazar | S42710/2005 | 80p

Förare: Magnus Falk

6. Stjärnlidens Uncanny Jack | SE27175/2010 | 76p

Förare: Marie Mårtensson

Cc's Good Looking | S46882/2007 | 76p

Förare: Lena Wåhlander

8. Sjöbolyckans Let's Polka Dot Com | S52348/2009 | 71p

Förare: Jimmy Kronstrand

Fia | S57479/2004 | 71p

Förare: Magnus Falk

Raaw Jambalaya | S55385/2009 | 71p

Förare: Anna Kågeman

Hoppklass

 

 

 

 

 

1. Bastängens Sindy | SE23798/2010 | 84p

Förare: Enya Habel

Team Russel Assa | S15863/2006 | 84p

Förare: Monika/Sven Karlsson

3. Endell What A Night | FI13287/10 | 80p

Förare: Pasi Patanen

Stenhagens Hyperit | S15680/2008 | 80p

Förare: Emma Ivarsson

Baltazar | S42710/2005 | 80p

Förare: Magnus Falk

6. Stjärnlidens Uncanny Jack | SE27175/2010 | 76p

Förare: Marie Mårtensson

Cc's Good Looking | S46882/2007 | 76p

Förare: Lena Wåhlander

8. Sjöbolyckans Let's Polka Dot Com | S52348/2009 | 71p

Förare: Jimmy Kronstrand

Fia | S57479/2004 | 71p

Förare: Magnus Falk

Raaw Jambalaya | S55385/2009 | 71p

Förare: Anna Kågeman

2012

Agilityklass

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Stjärnlidens Uncanny Jack | SE27175/2010 | 803 (5)

Förare: Marie Mårtensson

2. Rassel | S18739/2008 | 645 (5)

Förare: Carita Skogestam

3. Bastängens Sindy | SE23798/2010 | 639,75 (5)

Förare: Enya Habel

4. Ellamonte's Magic-Manzano | S60510/2007 | 542,75 (5)

Förare: Lisa Karkiainen

5. Stjärnlidens Jack Othello | S54083/2008 | 532,50 (5)

Förare: Kerstin Svensson

6. Lilletass Astrid | S15421/2005 | 497 (5)

Förare: Sara Brännmark

7. Ellamonte's Cosy-Cayenne | S60509/2007 | 496,75 (5)

Förare: Mari Olausson

8. Saltisgårdens Sexy Sadie | S25680/2006 | 474 (5)

Förare: Linda Åkerström

9. Wonder-Of-You | S15914/2008 | 425,25 (5)

Förare: Sara Brännmark

10. Sheridogs Fitzroy | S28797/2008 | 396,5 (3)

Förare: Malin Perlskog

Hoppklass

 

 

 

 

 

1. Marie Mårtensson med SE27175/2010

Stjärnlidens Uncanny Jack ” Jack” 919,5 (5)

2. Emma Ivarsson med S15680/2008

Stenhagens Hyperit "Hedda" 695,25 (5)

3. Enya Habel med SE23798/2010

Bastängens Sindy 634,5 (5)

4. Mari Andersson med S17126/2009

Westjac`s Sugar Pie "Mini" 532,75 (5)

5. Sara Brännmark med S15914/2008

Wonder of You “Kiwi” 525,5 (5)

6. Lisa Karkiainen med S60510/2007

Ellamonte´s Magic-Manzano ”Elmo” 522,5 (5)

7. Sara Brännmark med S15421/2005

Lilletass Astrid ”Ebba” 444,50 (5)

8. Linda Åkerström med S25680/2006

Saltisgårdens Sexy Sadie 405 (5)

9. Mari Olausson med S60509/2007

Ellamonte´s Cosy-Cayenne “Izla” 402,5 (5)

10. Camilla Arvidsson med S58574/2006

Snövits Löjtnant Boordong “Lipton” 360 (4)

Agilityklass

 

 

 

 

 

1. Lilletass Astrid(S15421/2005)

Sara Brannmark 44p (5)

2. Stenhagen Hyperit S15680/2008

Emma Ivarsson 40p (5)

3. Bushwack's Aussie Melbourne S54113/2002

Anders Lamkén 39p (5)

4. Raaw Jambalaya S55385/2009

Anna Karlsson 37p (5)

5. Wonder of you S15914/2008)

Sara Brannmark 36p (5)

6. Stjärnlidens Jack Bella Notte S61521/2004

Kerstin Svensson 35p (5)

6. Stjärnlidens Jack Othello S54083/2008

Kerstin Svensson 35p (5)

8. SE VCH Sveduddens Nelson Ramses S40858/2009

Carita Skogenstam 33p (5)

9. Aggarps Elton S4140/2006

Eva-Britt Öberg 32p (5)

10. Stjärnlidens Jack Gaia Reg.nr. S 37406/2006

Hanna Jonebrant 32p (5)

 

Hoppklass

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Wonder Of You (S15914/2008)

Sara Brannmark 42p (5)

2. Saltisgårdens Sexy Sadie S25680/2006

Linda Åkerström 41p (5)

2. Bushwack's Aussie Melbourne S54113/2002

Anders Lamkén 41p (5)

4. Raaw Jambalaya S55385/2009

Anna Karlsson 40p (5)

4. Lilletass Astrid (S15421/2005)

Sara Brannmark 40p (5)

5. Stenhagen Hyperit S15680/2008

Emma Ivarsson 39p (5)

5. Stjärnlidens Jack Othello S54083/2008

Kerstin Svensson 39p (5)

5. SE VCH Sveduddens Nelson Ramses S40858/2009

Carita Skogenstam 39p (5)

6. Aggarps Elton S4140/2006

Eva-Britt Öberg 38p (5)

7. Stjärnlidens Jack Kassiopea S50889/2007

Affe Svensson 36p (5)

 

 

2011

KONTAKT

 

E-post till alla i styrelsen

kontaktastyrelsen@jackrussellklubben.se

 

Skicka in material eller synpunker på hemsidan till:

webmaster@jackrussellklubben.se

 

Vill du bli medlem?